Chiavari stoličky
Dnes patria k azda najpopulárnejším stoličkám vôbec, a to všade vo svete. Už od počiatku sa chiavari stoličky tešia mimoriadne veľkej obľube a nemôžu chýbať na honosných akciách ako sú svadby, bankety, konferencia, či oslavy. Kam až siaha ich tradícia a prečo sú tak obľúbené?
Chiavari – Made in Italy
Produkt, ktorý premení aj celkom jednoduchý event na špeciálnu udalosť uzrel svetlo sveta v Taliansku začiatkom 19.storočia. Vtedy prezident Ekonomickej spoločnosti v meste Chiavari požiadal nábytkárskeho majstra Giuseppe Gaetano Descalzi o vytvorenie celkom nového dizajnu pre stoličky. Výsledkom tejto spolupráce bola stolička Chiavari, niekedy nesprávne označovaná ako Chivari.

Jej typickými znakmi boli jednoduchý, praktický a elegantný dizajn, ktorý pretrváva dodnes. Stoličky Chiavari si pre svoj luxusný vzhľad a vlastnosti (ľahkosť a robustnosť zároveň) ihneď získali svojich stúpencov. Najmä v radoch monarchov po celej krajine. Rovnako ako vtedy, i dnes sa pri výrobe svadobných stoličiek kladie vysoký dôraz na kvalitu, presné technologické postupy a precíznosť.

„Elegancia a sofistikovanosť v každom detaile, to je stolička Chiavari“

Neskôr si našli svoje pevné miesto vo svetle reflektorov, kedy sa stala stolička Chiavari pevnou súčasťou filmového a televízneho sveta. A stadiaľ bol už iba krôčik k tomu, aby sa tento produkt, toľko ospevovaný v médiách, dostal i do sveta „smrteľníkov“. Ako inak, zamieril si to medzi tých, ktorí do istej miery tiež vytvárajú (a plnia) sny- plánovači udalostí a svadobní agenti.
Stoličky pre každú príležitosť
Stoličky Chiavari nájdete vo viacerých materiálových vyhotoveniach, aby korešpondovali s typom danej akcie a spĺňali požiadavky aj toho najnáročnejšieho klienta. Či už ide o štandardnú stoličku Chiavari z plastu (bielej živice), ktorá je pre svoju univerzálnosť vhodná do akéhokoľvek prostredia. Alebo skôr prirodzenejšie vyzerajúce stoličky z prírodného dreva, výber Chiavari nikdy nie je krokom vedľa. Práve naopak, zaručuje dotyk luxusu a podčiarkuje čaro špeciálneho okamihu.

Avšak bez ohľadu na materiál, stoličky Chiavari sú neuveriteľne všestranné.  Vďaka svojmu jednoduchému vzhľadu ich možno zladiť do každého prostredia pomocou dekorácií (napr. sedáky, ozdobné mašle, atď.). Predstavivosti a kreativite sa v prípade výzdoby medze nekladú.

Title

Go to Top